Старт (вихідне положення).

Навчання техніці бігу на короткі дистанції. Старт (вихідне положення). У військах застосовується високий старт, який дозволяє, враховуючи недоліки військової форми одягу (особливо черевики), швидше почати біг. Найбільш раціональне положення ніг при старті це коли нога, стоячи позаду поштовхової ноги, знаходиться від неї на відстані одну-півтора стопи.

За командою "На старт!" військовослужбовець займає стартове положення: поштовхова нога ставиться до лінії старту, друга-на відстані 1-1,5 стопи від неї; рука протилежна поштовховій нозі знаходиться біля її коліна, друга рука відведена трохи назад; тулуб випрямлений, голова тримається прямо.

За командою "Увага!" військовослужбовець переносить центр ваги тіла вперед; тулуб нахиляється вперед; ноги згинаються у колінах, нога, що позаду піднімається на носок; рука, протилежна поштовховій нозі згинається у ліктьовому суглобі; друга рука відводиться до відказу назад, погляд спрямований вниз.

Почувши стартову команду "Руш!" військовослужбовець миттєво рухається вперед. Цей рух починається з енергійного відштовхування ногами і швидкого змаху руками. Нога, що позаду, швидко виноситься стегном вперед, разом з тим нога, що попереду різко випрямляється рухаючи тіло військовослужбовця вперед. Рухи при виході зі старту треба виконувати максимально швидко.

Щоб досягнути кращого результату в бігу, дуже важливо після старту швидше досягнути максимальної швидкості. Для цього застосовують: стартовий розбіг (фаза розгону).

Немає коментарів:

Дописати коментар