Розвиток сили.

Розвиток фізичних якостей військовослужбовців. Розвиток сили. Сила як фізична якість. Силова підготовка у підтягуванні на перекладині.

Сила - це здатність організму протидіяти зовнішньому опору за рахунок м’язових зусиль. Підтягування на перекладині - це фізична вправа, у якій результат визначається максимальною силою і силовою витривалістю. Максимальна сила як фізична якість характеризується здатністю до найвищого прояву сили в умовах максимального опору в дуже повільних рухах. Силова витривалість - здатність військовослужбовця підтримувати необхідну силу тривалий час. Рахується, що кількість виконання вправи 13 разів і більше переважно залежить від рівня розвитку силової витривалості, а менша кількість - від максимальної сили.


Це слід враховувати при обранні певного методу розвитку силових можливостей, в тому числі і у підтягуванні на перекладині (таблиця 1).

Таблиця 1. Методика підтягування на перекладені (схема).

Для забезпечення вимог повторного методу і методу “до відмови” військовослужбовців необхідно поділити на групи за рівнем підготовленості. У кожній групі для досягнення необхідного сумарного фізичного навантаження на занятті слід використовувати різні умови підготовки (полегшені, звичайні, ускладнені).

У найслабкішій групі, у якій підтягуються 5-10 разів, розвиток максимальної сили і силової витривалості здійснюється комплексно. Для цього застосовується повторний метод і полегшені умови підтягування: при допомозі партнера, низька перекладина, блочні системи, які зменшують масу тіла. Полегшення повинно бути таким, щоб військовослужбовець міг підтягнутись 15 разів. Тоді методика силової підготовки буде мати наступний вигляд (таблиця 2).

Таблиця 2. Методика розвитку сили у полегшених умовах підтягування на перекладені для військовослужбовців недостатньої фізичної підготовленості.
 Методика підтягування у полегшених умовах розрахована на цикл з трьох занять. На 4 занятті проводиться перевірка силових можливостей і визначаються нові умови виконання вправи, поступово наближаючи їх до звичайних, тобто змагальних.

У групі, що підтягується 10-15 разів, в основному використовується повторний метод у звичайних умовах розвитку сили (таблиця 3-4). В останні підходи у занятті виконується “до відмови”. Перше, п’яте і останнє (9-10) заняття , проводяться як контрольно-перевірочні. Визначається результат у підтягуванні на перекладині в змагальних умовах. Для підтримки рівня тренованості, окрім того, у першому і п’ятому заняттях робиться ще три підходи, кожному з яких кількість підтягувань складає 80 відсотків від попереднього, а останній - до максимальної можливості (таблиця 4).
Таблиця 3. Кількість підтягувань і підходів в залежності від максимального результату.
Таблиця 4. Методика підтягування на перекладині в залежності від результату попереднього підходу.

Для тих, хто підтягується 15-20 разів у змагальних умовах, для проведення занять повторним методом необхідно ускладнювати умови виконання. Ускладненість умов досягається: використанням незначних обтяжень; підтягування з дуже широким хватом; підтягування за голову; підтягування із вису на одній, а друга рука тримається за зап’ястя першої. Основною умовою є те, щоб максимальний результат у підтягуванні не перевищував 15 разів. Сумарна кількість підтягувань за одне заняття визначається: 15 помножити на 3,5=52 рази, де 15 - максимальний результат; 3,5 - коефіцієнт, що використовується у вправах, в яких обтяженням є власне тіло.

Методика розвитку силової витривалості у підготовлених військовослужбовців - основний напрямок покращення результату, представлена на групі, що підтягується 20-25 разів. Метод, який використовується для розвитку силової витривалості, називається: “до відмови”. Для цього методу характерна кількість підтягувань в одному підході не менше 13 разів та скорочень інтервалу відпочинку 2-3 хвилини. Для вказаної групи військовослужбовців методика підтягування на перекладині подана у таблиці 5.
Таблиця 5. Методика підтягування на перекладені методом “до відмови” для військовослужбовців з високим рівнем підготовленості.


За цією методикою останній, 5-ий підхід робиться “до відмови”, для чого необхідно підтягнутись ще декілька разів. Для забезпечення ефективного приросту кількості підтягувань заняття на перекладині слід проводити не менше 3-4 разів на тиждень. Перед контрольно-перевірочними заняттями навантаження зменшують за 4-8 днів і планують додаткові дні відпочинку.

1 коментар:

  1. Розвивайте свою силу...
    Ведіть здоровий образ життя...
    З повагою, Ігор.

    ВідповістиВидалити